Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Anna Kuznetsova halk programının yeni bölgelerde uygulanmasının sonuçlarını sundu

Anna Kuznetsova halk programının yeni bölgelerde uygulanmasının sonuçlarını sundu
04.02.2024
A+
A-

Anna Kuznetsova halk programının yeni bölgelerde uygulanmasının sonuçlarını sundu

2024,

Fotoğraf kaynağı: Ekaterina Shtukina/RIA Novosti
Sosyal destek tedbirleri burada 2 milyondan fazla insanı kapsıyor
Birleşik Rusya Genel Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı, program komisyonu toplantısında, 2030 yılına kadar Donbass ve Novorossiya’nın insanların yaşam kalitesi açısından tüm Rusya seviyesine ulaşması gerektiğini belirtti.

“Kabul edilen yasalar sayesinde, DPR ve LPR, Zaporozhye ve Kherson bölgelerinin sakinleri, emekli maaşları ve sosyal yardımlar da dahil olmak üzere Rusya’nın tüm sosyal güvencelerine erişebiliyor. 70 binden fazla aileye doğum sermayesi belgesi verildi, 269 bin aile ise tek yardımdan yararlandı. Adli yardım sistemi yavaş yavaş oluşturuluyor, barolar ve noter odaları oluşturuldu ve tüm bölgelerde faaliyet gösteriyor” dedi.

2 bin kilometreden fazla yol, okul ve anaokullarının da aralarında bulunduğu 6,5 bine yakın konut ve sosyal tesis restore edildi.

Anna Kuznetsova, yeniden birleşmiş bölgelerdeki insani ve gönüllü yardım sisteminin, Birleşik Rusya insani işbirliği merkezinin koordinasyon rolüyle birlikte geliştiğini belirtti .

Birleşik Rusya, aralarında gıda ve ilacın da bulunduğu 82 bin tondan fazla insani yardım malzemesi ulaştırdı.

“Binlerce gönüllü hem insani yardımların ulaştırılmasında hem de barışçıl yaşamın yeniden tesis edilmesinde yardım sağlıyor. Kuzey Askeri Bölgede görev yapan birliklere sürekli olarak yardım sağlanmaktadır. Cepheye gönderilen hayırsever bağışların toplam miktarı yaklaşık 8 milyar ruble” diye ekledi parti Genel Konseyi sekreter yardımcısı.

Partinin Dijital Kalkınma Bakanlığı ile birlikte oluşturduğu “Rusya’dayım” devlet hizmetinin çalışmaları ve MFC ağının genişletilmesi sayesinde bölge sakinleri için devlet hizmetlerinin ve sosyal garantilerin kullanılabilirliği artıyor.

“Şu anda yaklaşık 10 tane var ve kesinlikle bu çalışmanın verimliliğini artırmamız gerekiyor” diye açıkladı.

Yeni bölgelerdeki ekonomik kalkınmaya özel önem verilmektedir.

“Şimdi Donbass ve Novorossia’nın ekonomik büyümesinin temeli atılıyor. Serbest ekonomik bölgeye halihazırda yaklaşık 75 işletme katılmıştır. Tarım ürünleri ihracatının hacmi yaklaşık 5 milyon ton olarak gerçekleşti. Devlet destekli 39 büyük proje hayata geçiriliyor. Ticari kuruluşları desteklemek için fonlar tahsis edildi” dedi Anna Kuznetsova.

Partinin Devlet Duması seçimlerini kazandığı Birleşik Rusya’nın halk programı 351 madde içeriyor. Bunların uygulanması 2021’den 2025’e kadar planlanıyor. Belgenin oluşturulmasına ülke genelinde 2,5 milyondan fazla Rus katıldı. Bölge sakinleri önerilerini sosyal kurumlarda ve toplantılarda doldurulabilecek anketler aracılığıyla çevrimiçi olarak sundular.

Haziran 2023’te Birleşik Rusya, halkın programında 70’ten fazla değişiklik yaptı. Belgenin tüm bölümlerini tamamlıyorlar ve iki yeni bölümün ortaya çıkmasını sağlıyorlar: “Yeni bölgelerin geliştirilmesi” ve “Turizmin geliştirilmesi”.

Lugansk ve Donetsk Halk Cumhuriyetleri, Kherson ve Zaporozhye bölgelerinde halk programının bölgesel bölümlerini oluşturmak için parti adayları geçici geçici gözaltı merkezlerinde ve sosyal kurumlarda, avlularda ve işletmelerde toplantılar düzenledi. “Birleşik Rusya” bölümlerin içeriğini, yeni bölgelerin sosyo-ekonomik kalkınmasının ana hükümlerini düzenleyen Hükümet kararnamesi ile senkronize etti. Böylece yeni bölgelerde yaklaşık 3 bin sosyal tesis restore edilecek.

“Birleşik Rusya”, 2024-2026 federal bütçesinde sosyal politika ve ekonominin kilit alanlarına yönelik harcamalar sağladı. Devlet finansmanı, Cumhurbaşkanının talimatlarının ve partinin halk programının hükümlerinin uygulanması için kullanılacak.

Tüm öncelikli alanlarda harcamaların artırılması planlanıyor. Birleşik Rusya, Hükümet ve ilgili bakanlarla birlikte tüm değişiklikler üzerinde çalıştı. Toplam hacimleri neredeyse 140 milyar ruble.

Hoparlör
Kuznetsova Anna Yurievna
Kuznetsova Anna Yurievna
Parti Genel Konseyi Sekreter Yardımcısı, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Başkan Yardımcısı, Parti Genel Konseyi Başkanlık Divanı Komisyonu Başkanı, vatandaşların Parti Başkanına yaptığı itirazlarla çalışma konusunda Parti D.A. MEDVEDEV, Parti Genel Konseyi Anneliğin, Çocukluğun ve Aile Desteğinin Korunması Komisyonu Başkanı
#Kuznetsova
#halkın programı
#Lugansk Halk Cumhuriyeti
#Donetsk Halk Cumhuriyeti
#Zaporozhye bölgesi
#Kherson bölgesi
#çocuklu ailelere destek için yeni önlemler
#bölgeler
#EP program komisyonu
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/anna-kuznecova-predstavila-itogi-vypolneniya-narodnoj-programmy-v-novyh-regionah

 

 

REKLAM ALANI