Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Dmitry Medvedev, Tayland Krallığı Phua Thai Partisi Başkanı Phe Thong Than Shinawatra ile görüştü

Dmitry Medvedev, Tayland Krallığı Phua Thai Partisi Başkanı Phe Thong Than Shinawatra ile görüştü
17.06.2024
A+
A-

Dmitry Medvedev, Tayland Krallığı Phua Thai Partisi Başkanı Phe Thong Than Shinawatra ile görüştü

17 Haziran 2024

Toplantı, Vladivostok’ta “BRICS ve ortak ülkeler” formatında düzenlenen “Çok Kutuplu Bir Dünya için Dünya Çoğunluğu” Birleşik Rusya Uluslararası Partiler Arası Forumu’nda gerçekleşti.
Taraflar, ülkeler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve taraflar arası işbirliği konularını ele aldı.

“BRICS, BRICS Sosyal Yardımı ve ortak ülkelerden oluşan partiler arası forumumuza katılma konusundaki cevabınız için özellikle teşekkür etmek istiyorum. Tayland Krallığı’nın BRICS üyeliği başvurusunu memnuniyetle karşılıyoruz. Bu tür kararlar oybirliğiyle alınır, fikir birliği gerekir ama biz bu yönde çalışmaya hazırız. Parlamenter koalisyonun oluşmasında partinizin rolünü de biliyoruz. Ülkenizin Başbakanı ile ülkemizin Cumhurbaşkanı arasında var olan ilişkiden bahsettiniz. Bu, işbirliğimizin sürekli yüksek seviyesini doğruluyor. Hükümet değişmesine, iç siyasi manzaranın değişmesine rağmen ilişkilerimiz bozulmadan kalıyor. İlişkilerimiz uzun vadelidir, Tayland bizim Güneydoğu Asya’daki en eski ortağımızdır” dedi Dmitry Medvedev.

Ayrıca görüşmelerin ardından Dmitry Medvedev ve Phethong Than Shinawatra, iki taraf arasında işbirliğine ilişkin bir anlaşma imzaladı. Ortak istişareler, yasama faaliyetlerinde deneyim alışverişi, ekonomik kalkınma konuları, gençlik politikası, parti inşası, partiler arası ilişkilerin aktif gelişimi ve ikili etkinliklerin düzenlenmesini sağlar.

“Tayland Başbakanı (ed. – Settha Thaweesin ) Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e ilk fırsatta BRICS’e katılma arzumuzu bildiren bir mektup gönderdi . Farklı devletler ve kültürler arasında köprü olmamız gerektiğine inanıyoruz. Tayland, BRICS’in gelişimine ve bu organizasyondaki yerine inanıyor. Phethongthan Shinawatra, “Çalışmalarımızın çok yakın gelecekte başlayacağından eminiz” dedi.

“Birleşik Rusya”, 17-18 Haziran tarihlerinde Vladivostok’ta “BRICS ve ortak ülkeler” – “Çok Kutuplu Bir Dünya için Dünya Çoğunluğu” formatında Uluslararası Partiler Arası Forum düzenliyor. Etkinlik, 32 ülkeden önde gelen siyasi güçlerin 150’den fazla temsilcisini bir araya getirecek.

Foruma Çin, Etiyopya, Laos, Tayland, Endonezya, Kamboçya, Venezuela, Küba, Belarus, Tacikistan, Azerbaycan ve diğer ülkelerden heyetler katılacak.

Adil bir dünya düzeninin inşası, uluslararası ilişkilerde, ticarette, ekonomik ve parasal işbirliğinde dünya çoğunluğuna sahip ülkeler arasında temel olan bölünmez ve eşit güvenlik ilkesinin pekiştirilmesi konularını tartışacaklar.

Forum, Birleşik Rusya ve yabancı ortakların BRICS’in çalışmalarının üç ana alanında (siyaset ve güvenlik, ekonomi ve finans, kültür ve insani işbirliği) etkileşimi artırma konusundaki konsolide konumunu yansıtan nihai bir bildiriyi kabul edecek.

Ayrıca forum günlerinde “Ulusların Özgürlüğü İçin!” Hareketinin daimi komitesinin bir toplantısı planlanıyor. ve ASEAN ülkelerinin katılımıyla bir yuvarlak masa toplantısı. Rusya’nın partner ülkeleriyle ikili görüşmeler gerçekleştirilecek.

 

Hoparlör
Medvedev Dmitry Anatolyevich
Medvedev Dmitry Anatolyevich
Tüm Rusya siyasi partisi “BIRLEŞIK RUSYA” Başkanı, Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Başkan Vekili
#forum
#Primorsky Krayı
#partiler arası kişiler
#partiler arası işbirliği
#Tayland
#Vladivostok
#BRICS
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/dmitrij-medvedev-provel-peregovory-s-predsedatelem-partii-pya-taj-korolevstva-tailand-phethongthan-chinavat

 

REKLAM ALANI